Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Z jakiego powodu pięćdziesięcioletnim gospodyniom zależy na zdobyciu dobrych jakościowo produktów spożywczych

Posted on 19/10/2015 4:35pm

W Polsce panuje niepisana zasada, że mężczyzna, czyli innymi słowy pan domu, dba o to, aby w łazience nie ciekł kran i aby w pokojach grzały wszystkie kaloryfery. I chociaż paniom zdarza się chwycić za młotek, a panom przygotować sobotnią kolację, to raczej nieczęsto decydujemy się na oczywistą zmianę tradycyjnie pojętych ról. Po powrocie z zakładu panowie majsterkują w garażu albo koszą trawę w ogródku, a w tym samym czasie żony kroją warzywa i smażą pyszne kotlety schabowe.


przekąski z wędlinami
Author: Tarsmak
Source: Tarsmak
Sekret znakomitej kuchni tkwi oczywiście w produktach - w niektórych przepisach odnajdziemy uwagi, że do przygotowania sernika potrzebne są prawdziwe wiejskie jajka. Zresztą kiedy jesteśmy przeziębieni, to raczej nie kurujemy się sztucznym miodem lub sokiem z plastikowej flaszki. Jak bardzo dobrze wiemy z życiowej praktyki, całkiem sporo produktów żywnościowych wykorzystywanych jest od starożytności w leczeniu różnych dolegliwości. Niełatwo byłoby jednak wyobrazić sobie, żeby mistrzowie dawnej medycyny rekomendowali kurację tanimi zamiennikami.

W trosce o dobro swojej rodziny, świadome swej roli gospodynie wybierają jedynie sprawdzone artykuły, więc chodzą do tych sklepów mięsnych, w których mogą dostać pierwszorzędne kiełbasy. Chociaż w obecnych czasach produkcja wędlin przeprowadzana bywa w oparciu o restrykcyjne normy, to jednak nie w każdym przypadku gotowy wyrób spełnia oczekiwania klientek - a przecież zdrowie i życie są najważniejszymi wartościami, zatem w kuchni nie ma miejsca na podejrzane eksperymenty żywieniowe - Zakład Nelpol.

Dobrą alternatywą dla towarów sklepowych są artykuły zamawiane u mieszkającego nieopodal hodowcy. Tradycyjna produkcja wędlin posiada swoje plusy - mięso z cielaków karmionych nie paszą czy antybiotykami, ale sianem albo ziemniakami, poddane właściwej masarskiej obróbce smakuje wyśmienicie. Jaja z kurnika swoim wyglądem nie dorównują tym dostępnym w hipermarketach, a i kanapka na śniadanie smakuje lepiej, jeżeli znajdzie się niej kilka plasterków pomidora z prawdziwego ogródka.


wędliny
Author: Tarsmak
Source: Tarsmak
Warto dodać, że nasze nestorki rodów, które pamiętają powojenne czasy, nie lubią gotować z marnej jakości artykułów, za to doskonale wiedzą, że najprostsze posiłki mogą podbić nawet te wybredne podniebienia. Tak czy owak, która z gospodyń chce smakowicie gotować czy piec, musi szukać towarów doskonałej jakości.

Tags: zdrowie, kuchnia, śniadanie, kotlety