Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Z jakim krajem kojarzy się tradycja zaparzania herbacianego napoju? Jakie marki powinien znać fan tego naparu?

Posted on 18/01/2018 9:44am

Picie herbacianego napoju jest podobnie wciągającym zajęciem, jak smakowanie kawy. Niektórzy sądzą, iż kawa ofiaruje tak ogromną różnorodność, rodzajów, metod zaparzania i smaków, iż to przede wszystkim dla niej traci głowę wielka liczba smakoszy.
Natomiast herbata ma również swoich wielkich fanów, jacy celebrują każdą zaparzoną filiżankę, doceniają różnorodność smaków oraz znają wiele marek. Dla nich ekspresowa herbata z cytryną to prawie zbrodnia, bo smaku dobrej odmiany herbaty nie trzeba żadnymi dodatkami doprawiać.


harney & sons sklep
Author: Daniel Means
Source: http://www.flickr.com


Tradycje zaparzania herbaty w różnych krajach wyglądają inaczej. Wielu z nas herbata bardzo może kojarzyć się z Chinami, bo rzeczywiście zwyczaj wyjątkowe sposobu parzenia herbaty, był tam dawniej traktowany, jako ważna ceremonia. Nie można było zwyczajnie wsypać herbatę do kubka, ale trzeba było wykonać sporo bardzo precyzyjnych czynności, przy pomocy różnego rodzaju akcesoriów. Obecnie co prawda odchodzi się już coraz częściej od tej tradycji, jednak Chiny i tak stale się z tego typu rytuałem kojarzy. Gdy chodzi o tradycje picia herbaty może i się różni w wielu krajach, jednak jakość liści jest rzeczą ogromnie ważną dla każdego fana herbaty. Niektórzy mają swoje ulubione firmy, jak La Via del Te, jakim są stale wierni. Inni lubią próbować nowości.


Osoby, które cenią jakość herbat, lubują się w tych dobrych markach, przykładowo Harney & Sons sklep z herbatami na świetnym poziomie, musi mieć właśnie tego typu marki w swoim asortymencie.
Prawdziwy fan herbacianego napoju interesuje się tym, skąd ona pochodzi, albo też jak została wyprodukowana. Wiedza w tym zakresie przychodzi po czasie, w związku z tym prawdziwy smakosz musi zaparzyć wiele filiżanek herbaty, nim wyrobi sobie własny smak.

Tags: smak, jakość, smakosz, fan, smaku