Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Zabieg mezoterapii - czy naprawdę działa, jak przebiega i co zwalcza?

Posted on 22/11/2019 7:29am

Obecnie niezwykle duża wagę przykładamy do nienagannego wyglądu. Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest pierwsze wrażenie, w związku z tym coraz częściej decydujemy się na zabiegi, które mogą poprawić stan naszej skóry. Poprawa urody kojarzy się z interwencją chirurgiczną, co nie wydaje się zbyt przyjemne. Na szczęście istnieją mniej inwazyjne zabiegi. Jednym z nich jest z całą pewnością mezoterapia. Na czym polega i z jakimi problemami pozwala sobie radzić?

Linie marionetki na twarzy
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Mezoterapia to przede wszystkim zabieg odmładzający. Dzięki niemu możemy zregenerować skórę.

Zainteresował Cię powyższy wpis? Wystarczy najechać na ten link i można zobaczyć ponadto (http://medycynanaturalna.pl/p,10,26,198-molinea_normal_podklady_chlonne_60x40) kolejne nasze wątki. Myślimy, że także przypadną Ci do gustu.

Wachlarz działania jest jednakże bardzo szeroki, i oprócz poprawienia elastyczności czy zapobieganiu starzeniu się skróty, staje się doskonały także w walce z łysieniem i działa przeciwtrądzikowo. Jeśli zostanie wykorzystana fosfatydylocholina, czyli środek pomagający w redukowaniu tkanki tłuszczowej, mezoterapia pomoże też w walce z cellulitem.

W dodatku zabieg może zmniejszyć rozstępy. Zabieg polega na wprowadzeniu w naskórek różnych składników aktywnych, na przykład kwasu hialuronowego, witamin czy aminokwasów. Małe dawki wprowadzane są pod skórę za pomocą igiełek, które utworzą kanaliki. W nich właśnie nastąpi natychmiastowe wchłanianie środków. W tym momencie zaczynają one swoje działanie. Zabieg nie jest bolesny, przypomina nieco pobranie szczepionki, jednak istnieje możliwość znieczulenia skóry, wtedy jest on zupełnie bezbolesny.Igiełki do mezoterapii to kaniule. Nie mają one tradycyjnego, ostrego zakończenia, z kolei wtrysk znajduje się z boku (kaniule do mezoterapii). Wykorzystanie tej igły zmniejsza ryzyko zakażeń i sprawia, że zabieg jest naprawdę szybszy oraz dokładniejszy. Jak przeprowadzany jest zabieg? Przede wszystkim brane pod uwagę są wszystkie możliwe przeciwwskazania.

Nie wahaj się, tylko pokaż szczegóły (http://www.znam.swidnica.pl/produkty/autoklawy/) na prezentowany temat - informacje będą na pewno niesamowicie fascynujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Z mezoterapii powinna zrezygnować osoba chora na epilepsję, posiadająca rozrusznik serca, opryszczkę czy trądzik oraz kobiety w ciąży. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie do przeprowadzenia zabiegu, należy na tydzień przed nim odstawić Aspirynę lub inne lekarstwa, które zmniejszają krzepliwość krwi.

twarz
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Poza tym gdy mamy skłonność do sińców należy brać przed zabiegiem witaminę K. Początkowym etapem jest czyszczenie skóry niezwykle delikatnym mleczkiem do demakijażu, kolejno żeby skóra lepiej absorbowała wykorzystuje się peelingi oraz kwasy owocowe. Po nich przystępujemy do zabiegu, a po jego zakończeniu skóra jest łagodzona dobrej jakości maskami lub masażem. Należy wiedzieć, że po mezoterapii może pojawić się obrzęk i małe uwypuklenia.
Czy istnieje alternatywa dla osób, które bardzo boją się igieł? Tak! Dostępna jest mezoterapia bezigłowa. Po niej nie ma ryzyka zapaleń i jest to metoda zupełnie bezinwazyjna. Czujemy tylko delikatne mrowienie, w związku z tym istnieje świetna metoda dla ludzi, którzy nie wyobrażają sobie używania igieł.

Tags: masaż, zakażenia, Stany zapalne, aminokwasy, wypadanie włosów, Łysienie, zabieg