Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Zdrowe odżywianie – o czym warto jest głównie dziś pamiętać ustalając swoją dietę?

Posted on 18/01/2018 11:09am

Chyba każda osoba dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowe odżywianie ma duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, co się je. O czym należy jednakże głównie pamiętać organizując swoją dietę? Należy spożywać sporo warzyw, gdyż są one źródłem niezbędnych witamin i mikroelementów.

olej kokosowy
Author: J@YGS
Source: http://www.flickr.com
Warzywa wskazane jest gotować na parze, wtedy zachowują one zdecydowaną większość składników odżywczych. Warzywa doskonale sprawdzają się, jako dodatek do mięsa, składnik sałatek czy zapiekanek. Z ich zastosowaniem można przygotować rzeczywiście wiele pysznych potraw. Oczywiście, niezbędne jest też jadanie owoców, chociaż trzeba mieć na uwadze ich kaloryczność. W diecie powinno się odnaleźć miejsce dla pełnoziarnistych produktów, przykładowo chleba bądź brązowego ryżu. Trzeba do niej włączyć również kasze, szczególnie kaszę jaglaną oraz gryczaną. Ogromną popularnością wyróżnia się dodatkowo ostropest plamisty mielony. Na rynku zresztą stale pojawiają się kolejne artykuły, jakie błyskawicznie zyskują uwagę osób interesujących się zdrowym odżywianiem. Innym przykładem może być olej kokosowy zimnotłoczony, jakiego można używać do smażenia, jak również do pielęgnowania włosów oraz skóry. Olej kokosowy posiada rzeczywiście sporo zastosowań. O czym jeszcze trzeba pamiętać, organizując jadłospis? Co najważniejsze o regularności posiłków. Zaleca się jadanie 4 bądź 5 posiłków dziennie.gotowanie
Author: Shutterstock
Source: Shutterstock
Istotne, aby porcje były mniejsze. Priorytetowe znaczenie ma również spożywanie śniadania, również jeżeli jest się osobą bardzo zabieganą i rano nie ma się czasu na gotowanie. Istnieje dużo przepisów, które można przygotować w parę minut lub zwyczajnie trzeba przygotować sobie śniadanie dzień wcześniej, oszczędzając tym samym czas rano. Planując dietę pod uwagę należy wziąć także swoje oczekiwania smakowe, w końcu jedzenie ma być przyjemnością. Inna dieta będzie odpowiednia dla zdrowej osoby, pracującej fizycznie, a inna dla osoby, jaka prowadzi przede wszystkim siedzący tryb życia i bardzo rzadko ćwiczy. Jeśli nie ma się pomocnej wiedzy, można skorzystać z usług wyspecjalizowanego dietetyka.

Tags: zdrowie, dieta, smak, Składniki