Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Zęby: sposób na wybielanie ząbków w domu i u stomatologa

Posted on 18/11/2019 7:28am

Niewiele osób ma znakomicie białe zęby. Przebarwienia częstokroć spowodowane są paleniem papierosów, piciem kawusi oraz czerwonego wina. Wybielanie zębów Wałbrzych jest coraz to popularniejsze oraz dostępniejsze - zęby możesz wybielić używając żelów, past wybielających bądź wybielić je za pomocą lasera przebarwienia mogą być też konsekwencją przyjmowania antybiotyków (szczególnie tetracyklin), picia kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów. A gdy jeszcze zapomnimy o starannym umyciu zębów po jedzeniu, zalega na nich płytka nazębna.


zęby
Source: pixabay
Jeżeli nie likwidujemy jej regularnie, utwardza się – tworzy się kamień. Tym samym fundujemy zębom zmianę odcienia na żółty, w dodatku z ciemnymi obwódkami przy dziąsłach – nie do wyeliminowania domowymi podejściami. Stąd na początek powinniśmy iść do dentysty, aby wyeliminował kamień. W tym celu możemy wbić w przeglądarkę dla przykładu wyrażenie: dentysta Wałbrzych.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to tu też jest zamieszczona świeża treść, która na pewno będzie Ci odpowiadać.

Po kilku dniach można zacząć przywracanie białości. Preparaty wybielające są bezpieczne oraz skuteczne pod warunkiem, że przestrzegamy zaleceń z ulotki. Jednakże nie oszukujmy się – zęby tylko troszkę zjaśnieją i nie znikną z nich plamy, do tego potrzebne będzie profesjonalne czyszczenie w gabinecie. Domowe rozjaśnianie trwa parę tygodni, a rezultat utrzymuje się przez prawie 4-6 miesięcy. Pasty – myjemy nimi zęby dwa razy dziennie, rankiem oraz wieczorem, po jedzeniu. Kiedy nie ma opcji umycia zębów (w przeciągu dnia) po jedzeniu, żujmy gumę do żucia. Pastę taką można stosować bez lęku, jednakże na zmianę ze zwyczajną.


dentysta
Source: pixabay
Przezroczyste paski – nasączone są bielącym żelem. Przykleja się je skrupulatnie do zębów w górnej jak też dolnej szczęce 2 razy dziennie po czym zostawia na 30 minut. Po kilku dniach uzyskuje się zauważalną poprawę białości zębów (można kurację przedłużyć do dwóch tygodni). Aby utrzymać doskonały rezultat, zabieg ten powtarza się co pół roku.Wybielanie sztyftem – po umyciu zębów końcówką sztyftu jak pisakiem należy "pomalować" dokładnie zęby. Dobrze robić to na noc. Po dwóch tygodniach stosowania żelu zęby będą bielsze. Żel dwufazowy – do opakowania dołączona jest protetyczna nakładka, którą zanurza się w żelu oraz każdego dnia nanosi się na poszczególne zęby(zobacz: protetyka stomatologiczna puławy) na 10 minut. Pierwsze rezultaty wybielania można spostrzec już po tygodniu systematycznego używania (A2 Clinic wybielanie zębów).

Tags: zęby, laser, gabinet, stomatolog, efekt