Witaj w skromnych progach naszego portalu


Zapraszamy

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie szukałaby jakiś ciekawych inspiracji kulinarnych. Jeżeli należysz do tych osób to koniecznie zapoznaj się z naszym portalem. Znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji dotyczących jedzenia, napojów, drinków, a także aranżacji kuchnii. Sprawdź nas!


Znaczący sposób podania trunków

Posted on 04/10/2018 7:20am

Znajomość alkoholowej etykiety to sposób na dobre wrażenie w towarzystwie. Jakikolwiek koneser alkoholi musi posiadać w domu odpowiednią ilość przeróżnych trunków, lecz jednakowo znaczący jest ich sposób podania.
Śniadanie dla sportowca
Author: Bielmar
Source: Bielmar


szkło, w jakim podaje się alkohole powinien być odpowiedniej jakości. Żeby zaakcentować ważność i wyjątkowość spotkania, powinno się przelać trunek do szklanej, najodpowiedniej kryształowej karafki. Karafki kryształowe wypełnione alkoholem wyglądają na stoliku atrakcyjnie. Utrzymane w tradycyjnym, lub nowoczesnym stylu, z wyrazistym, lub subtelnym szlifem, z przejrzystego, bądź kolorowego szkła jest chlubą każdego stołu. Komplet kryształowych kieliszków do wina, wódki, bądź likieru, kryształowe szklanki do whisky, bądź brandy to elegancki zestaw. Dzisiaj wyroby ze szkła kryształowego, utrzymane w tradycyjnym, lub nowoczesnym designie, przeżywają renesans.


catering
Author: andybewer
Source: http://www.flickr.com


Ogólnie wiadomo, że trunki popija się w kieliszkach dobrze dobranych pod względem kształtu, wielkości i pojemności. Podobnie jest z karafkami, dlatego warto wiedzieć, czy karafki do wódki mają stosowny kształt. Karafka do whisky, brandy, wódek i nalewek powinna być kwadratowa, bądź kolista. Niezwykle istotne jest, ażeby zawsze zakrywać ją korkiem, żeby alkohol nie trwonił cennego zapachu.


Jednakże nie tylko napoje wysokoprocentowe serwowane są w karafkach. Karafki do wody umieją zdziwić pięknymi kształtami.
Możemy wybrać karafkę o niesymetrycznych formach, równie piękne mogą okazać się karafki z barwnego szkła, które z pewnością staną się doskonałą ozdobą stołu.


Dzięki porządnym karafkom jakikolwiek trunek w nim dostarczony zachęca gości do konsumpcji.

Tags: dom, szkło, domu, rozwiązanie